27.09.2013 Aktualizacja: 15.07.2019

Mapy online

Witamy na stronie udostępniającej wybrane dane przestrzenne, które są gromadzone i weryfikowane przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Mamy nadzieję, że przygotowane przez ULC mapy internetowe ułatwią korzystanie z naszych zbiorów a jednocześnie posłużą do dalszego podnoszenia jakości samych danych. Autorzy liczą na opinie i uwagi użytkowników serwisu.

Dostęp do map internetowych można uzyskać na szereg sposobów:
Najłatwiejszym sposobem jest kliknięcie na jakikolwiek z zamieszczony poniżej obrazków serwisów.  Serwisy można również otworzyć poprzez przeglądarkę internetową danych przestrzennych dostępną pod adresem https://www.arcgis.com/home/, po wcześniejszym wyszukaniu map posługując się hasłami („tagami”): ULC, CAA Poland oraz nazwami map.
Wszystkie serwisy są również dostępne w wersji mobilnej. Użytkownicy smartfonów i tabletów z systemami Android i iOS mogą zainstalować darmową aplikację pod nazwą Explorer for ArcGIS i skorzystać z w/w haseł/tagów do przywołania właściwego serwisu. Wersje mobilne współdziałają z GPS.

Więcej informacji na temat działania i wykorzystania serwisów można uzyskać wysyłając zapytania na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dzwoniąc pod numer 22 520 7509. W ten sam sposób prosimy zgłaszać również opinie i uwagi.

Poniższe mapy internetowe nie mogą być używane do celów operacyjnych.

 


 

obrazek RLUNRejestr Lotniczych Urządzeń Naziemnych (RLUN) i ich powierzchni ograniczających zabudowę (BRA)
Celem jest udostępnienie inwestorom oraz władzom samorządowym informacji związanej z ograniczeniami wysokości zabudowy dla obszarów wokół lotniczych urządzeń naziemnych.
Dzięki temu serwisowi możliwe jest sprawdzenie, czy na terenie planowanej inwestycji występują ograniczenia wysokości zabudowy od LUN.
Serwis nie przedstawia stref ograniczonej zabudowy w otoczeniu lotnisk cywilnych!

 


 

obrazek dla serwisu rlcRejestr Lotnisk Cywilnych (RLC) i ich powierzchni ograniczających przeszkody(OLS)
Serwis informacyjny przedstawiający aktualny wykaz lotnisk wpisanych do Rejestru Lotnisk Cywilnych wraz z kilkoma podstawowymi atrybutami oraz powierzchniami ograniczającymi wysokość zabudowy.
Celem jest udostępnienie inwestorom oraz władzom samorządowym informacji związanej z ograniczeniami wysokości zabudowy w otoczeniu lotnisk.
Z powodu właśnie trwających prac w tym zakresie serwis nie przedstawia WSZYSTKICH powierzchni ograniczających wysokość zabudowy w otoczeniu lotnisk cywilnych!
Serwis nie przedstawia stref ograniczonej zabudowy od lotniczych urządzeń naziemnych!


 

obrazek serwis stref ochronnych  Serwis przeszkód lotniczych:
Serwis informacyjny, opracowany w oparciu o prowadzoną w ULC bazę przeszkód lotniczych. Skierowany jest m.in. do użytkowników przestrzeni powietrznej, którzy w ten sposób mogą pozyskać informacje o występujących na planowanej trasie lotu przeszkodach lotniczych, dokonać zgłoszenia  przeszkód nie ujętych w bazie, poinformować o awarii lub braku oznakowania oraz mają możliwość zgłosić uwagi do atrybutów opisujących poszczególne przeszkody za pomocą wstawianych ręcznie komentarzy.
Z powodu właśnie trwających prac w tym zakresie serwis nie przedstawia WIĘKSZOŚCI lotniskowych przeszkód lotniczych!


 

obrazek dla serwisu antyLaserAppMapy stref, w których użycie lasera lub innego źródła światła jest ograniczone:
Serwis przedstawia strefy, w których emitowanie lub powodowanie emisji wiązki lasera lub światła z innych źródeł w kierunku statku powietrznego w sposób mogący spowodować olśnienie, oślepienie lub wystąpienie poświaty może stworzyć zagrożenie bezpieczeństwa statku powietrznego albo życia lub zdrowia załogi lub pasażerów na pokładzie tego statku.

Niniejszy serwis jest realizacją artykułu 2, ust.3 rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 20 października 2015 r. w sprawie użycia lasera lub światła z innych źródeł w strefach przestrzeni powietrznej  (Dz. U. z 2015 poz. 1816).

 

 

 

UWAGA! Serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to)»